Co wymienic??

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
BobeR_Gda
Posty: 9
Rejestracja: pt 18 maja, 2007

Co wymienic??

Post autor: BobeR_Gda » pn 21 maja, 2007

Witam, na poczatku chcialem Wszystkich POZDROWIC - z racji tego ze jestem tutaj nowy,a i w temacie Quadow takze swiezak- ale szybko sie ucze :)

Zakupilem wlasnie Yamahe Warriora 350, mam takie pytanie co w niej wymienic po zakupie, wiadomo sprzet nie jest nowy ma pare latek, jak sie naciaga lancuch czym go smaruje, co ile olej sie wymienia i na jaki czy mozna to samemu robic, jak tak to jaki jest do tego potrzebny sprzet?? I tak ogolniechcialbym sie dowiedziec jak najwiecej co do serwisu tych Quadow..

Za odpowiedzi BArdzo DZIEKUJE :)
Pozdro600

HAUPTMAN
Posty: 29
Rejestracja: śr 28 mar, 2007

Post autor: HAUPTMAN » pn 21 maja, 2007

Witaj ja też jestem raczkujący w dziedzinie quadów i sporo na tym forum marudziłem na temat ZIPPA 200 4CROSS którego kupiłem nowego i miałem do niego sporo zastrzeżeń. Ponieważ mam jako takie jednak doświadczenie z motocyklami proponuję abyś podstawowe prace przy nowym nabytku poczynił następujące:
1. postaraj się o dokumentacje techniczną tam będziesz miał wszystkie podstawowe dane płynów eksploatacyjnych rodzaj świecy itp.
2. wymień olej na zalecany przez producenta ( klasa lepkości )
3. wymień lub nasącz olejem filtr powietrza
4. wymień świecę
5. sprawdz hamulce ( w razie potrzeby wymień klocki uzupełnij płyn DOT3 lub DOT4 )
6. dokładnie obejrzyj akumulator w jakim jest stanie ile ma elektrolitu w razie potrzeby uzupełnij wodą zdemineralizowaną.
Odnośnie płynów polecam CASTROLA czyli olej ( osobiście do motocykla i quada 4T używam 10W40 GPS ) oraz produktów castrola w areozolu do smarowania łańcucha i nasaczania filtra powietrza. Jeżeli Twój sprzęt ma silnik chłodzony cieczą wymień w nim płyn koniecznie. Niewiadomo jaka berbelucha pływa po poprzednim właścicielu. Do chłodnicy polecam MOTUL ( w przypadku 2T polecam całą serię tej firmy czyli olej do dozownika do skrzyni biegów no i oczywiście do wspomnianej chłodnicy)
Wszystkie te preparaty dostaniesz w sklepie motocyklowym lub kupisz wysyłkowo przez allegro.
Pozdrawiam

HAUPTMAN
Posty: 29
Rejestracja: śr 28 mar, 2007

Post autor: HAUPTMAN » pn 21 maja, 2007

A I WYMIEŃ FILTR OLEJU PRZY ZMIANIE OLEJU

Awatar użytkownika
Motyf
Posty: 1159
Rejestracja: wt 09 sty, 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Motyf » pn 21 maja, 2007

jeżeli juz zamierzasz wymieniac olej to wymień również w dyfrze

BobeR_Gda
Posty: 9
Rejestracja: pt 18 maja, 2007

Post autor: BobeR_Gda » pn 21 maja, 2007

Wielkie dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :) Zaraz zaczynam poszukiwania danych technicznych i biore sie za wymiany.
Pozdro 600

Awatar użytkownika
Strugal
Posty: 1037
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Post autor: Strugal » pn 21 maja, 2007

w warriorze nie ma dyfra to jest oska
[size=75]Jesli mieszkasz na prowincji, znasz prawdziwe, mocne przeżycia i gardzisz mieszczańską manierą, doskonale wiesz co czuję,gdy zasiadam za kierownicą mojego quada.Szacunek dla wszystkich, którzy kumają o co w tym wszystkim chodzi.[/size]

iras61
Posty: 1093
Rejestracja: pn 11 gru, 2006
Lokalizacja: stargard szcz.

Post autor: iras61 » pn 21 maja, 2007

Procedura jest podobna jak przy każdym używanym poj. tzn. wszystkie płyny ekspl. oleje,filtry ewentualnie paski to jest podstawa reszta wyjdzie podczas ekspl. powodzonka dużo jazdy mało napraw :lol:
[size=75]extrema jest dobra na wszystko[/size]

HAUPTMAN
Posty: 29
Rejestracja: śr 28 mar, 2007

Post autor: HAUPTMAN » pn 21 maja, 2007

Szczęsliwy posiadaczu yamahy 350 warrior doszukałem się specyfikacji technicznej z której wynika że według producenta wymagana swieca to NGK D8EA pod warunkiem że jesteś posiadaczem WARRIORA YFM 350X. Wymaganym olejem przez producenta jest YAMALUBE o kolejnych oznaczeniach:
1. MINERALNY M4 10W40
2. PÓŁSYNTETYCZNY S4 10W40
3. SYNTETYCZNY FS 10W40
Moja osobista rada - ponieważ można zastosować trzy rodzaje zastosuj CASTROLA 10W40 GPS półsyntetycznego jest tańszy i łatwo dostępny. Niestety nigdzie nie podają rodzaju filtra oleju i ile tego oleju wchodzi do silnika a przynajmniej ja nie znalazłem. Pozdrawiam

HAUPTMAN
Posty: 29
Rejestracja: śr 28 mar, 2007

Post autor: HAUPTMAN » pn 21 maja, 2007

Przepraszam ze tak na raty - filtr powietrza K&M YA-4350, filtr oleju K&M KN-142 lub firmy HIFLOFILTRON HF-142.

BobeR_Gda
Posty: 9
Rejestracja: pt 18 maja, 2007

Post autor: BobeR_Gda » czw 24 maja, 2007

Super, dzieki za te dane wlasnie chcialem poszukac swiec i filtra...
Oleju wchodzi 2,5l. I wlasnie zakupilem Castrola GPS, 100zl za 4 litry to nie jest wydatek...

Mam takie lamerskie pytanie: a gdzie jest filtr oleju ?? Mam nadzieje ze nie jest to dla Was az tak smieszne, ale szukalem i nie znalazlem:(

Pozdro 600

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”